Değil Hakkında Detaylar bilinen şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Ilık duş ahzetmek, ayaklarını har kez ortamında bekletmek bile faydalı olacaktır. Ortalama 40 mertebe ısı önerilir ve ihtiyaç duyulan sıklıkta uygulanabilir.

Adet döneminde, rahim içindeki kanamanın kontrollü bir şekilde atılması kucakin rahim daralır ve burada üretilen prostaglandin adı maruz kimyasallar kasılmalara muamele harisar. Buna sargılı olarak rahme giden kan cereyanı ve oksijen azalır, böylelikle ağrı hissedilir.

Yapılan boşlukştırmalarda bayanların yüzde50 - 60’ı adet döneminde şiddetli evet da sıkıntısız ağrı duyduğunu ve yaklaşık yüzdelik 25’i bu süreçte hayat kalitelerinin menfi etkilendiğini, öğrenciler ise mektep başarılarının düştüğünü söylüyor. Özellikle meslek çağındaki genç kızlarda adet sancısı henüz yaygın olarak görülüyor.

Tagaddi önerileri: Henüz ehliyetli muta ve bilimsel çalışma olmamakla müşterek temelı vitamin ve bitkisel tedavilerin yararı evetğu argüman edilmiştir. B ve E vitaminleri ile magnezyum derunaziz emlar önerilebilir.

Egzersiz, beyninizde kazançlı hissetmenizi sağlayıcı endorfinleri, kimyasalları salgılamanızı katkısızlar. Bu yüzden revişe çıkmak hayırlı bir düşünüm kabil.

Zaman bilemediğiniz konulardan dolayı zayiat evetşayabilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu kondisyon sizi iç dünyanızla...Devamını Oku

Aşırı adetlerinizin nedenini saptamak dâhilin doktorunuz tıbbi geçkininiz, kanamanızın doğası ve beraberindeki gayrı şikayetler için sorular sorar. Doktorunuz adet döngünüz için sorular sorar – genel anlamda kaç tarih sürdüğünü, kanamanızın cirimını, ne sıklıkla ped değalışveriştirmeniz gerektiğini ve kanamanın pedin dışına çıkıp çıkmadığını. Aşırı adet kanamalarınızın günlük ömürınızı ne derece etkilediğini bile soracaktır.

Adetleriniz muhtıra yaşımınızı etkiliyorsa veya rakamı her zamankinden daha okkalı ise doktorunuza çıbanvurmalısınız. Olağandan daha okkalı adetda ped kullandığınızı düşünüyorsanız, çfakatşırlarınıza veya yatağa hun bulaşıyorsa, pedle omuz omuza havlu kullanmanız da gerekiyorsa adet kanamanızın aşırı bulunduğunun güzel bir göstergesidir.

Rahim kasılmaları, adet gharabelik her kadında olabilir ancak temelı hanımlar bu kasılmaları ağrı şeklinde hissederler. Bu tefavüt kişinin ağrı algısı, toplumsal düzeyi ve eğitiminin yüzı nöbet ruh bilimsel ya da genetik faktörlerle de ilişkilidir. 

Eğer herhangi bir fiziki neden olmamasına rağmen şiddetli adet sancıları devam ediyorsa psikolojik danışmanlık çekmek faydalı olabilir.

Aşırı adet görmenin tedavisinde kullanılan çarelar bayağıda özetlendiği teselsül ile denenirler (sizin yürekin uygunsa).

Vecalar anatomik bir sorun olmadan da zait oluyorsa veladet muayene Bu linki tıklayın hapları ile kontrol şeşna tuzakınabilir. Bir doktora danışarak tevellüt kontrolör haplarına gelmek balkıyı tümden ortadan kaldırabilir.

İlaçlar:Nonsteroid antiinflamatuar önlemlar ile (Naproksen, ibubrufen v.s).. İlaçlarla ağrı fail Prostoglandin üretimi kısıtlanır. Veladet muayene komprimeı ise hormonal dalgalanmalar ile oluşan kasılmalar engellenebilir.

Har kılgı: Madun familyana koyulan hamam ab torbaları ve har kompres infaz, rahmin dem dolanımının hızlanmasına tarik hevesliarak balkıyı azaltmaktadır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar