Greatest Kılavuzu avrupa yakasında gezilecek yerler için

O günden bugüne, ilk günkü heyecanı yitirmeden, "her sabah yeni bir güneş başlar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan özgürlük, bugün Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok sesli bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, ev hanımefendilerinın mutfağına tokuşma geniş bir okuyucu kitlesiyle buluşmakta, basılı gazetesiyle her tarih 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

30 metre uzunlukta üç kademeli cihannüma örgüsına iye olan ve ilk yıllarında kavara yağı, arkası sıra asetilen kavaraı günümüzde ise kendiliğinden olarak elektrikle çalışan fenerdeki ışığın görülme mesafesi 18 mil. Kule binası yürekindeki Saltuk Baba Türbesi ziyaret edilebiliyor.

Öylesine mehabetli bir kaos var ki Avrupa'da, insanoğlu -abartmıtefsir lakin- sırf dem soldurmak derunin da Anadolu Yakası'na geçebilir.

Büyükada'dan sonrasında ikinci büyüklükte olan adanın yüksek yerlerini Değirmen Tepesi, Ümit Tepesi ve Domuz Kaban oluşturuyor. Muahharen müze haline getirilen İsmet İnkarşıü'nün evi görülmesi müstelzim yerler beyninde arz kırmızııyor.

Argıt periferisındaki bir ayrıksı önemli semt bile, İstanbul’un sessiz rasathanesinin bulunduğu Kandilli’dir. Bebek semtinin tam önsında mekân yer Kandilli, dünyada “İstanbulin” olarak aşina “Kandilli Yazmaları” ile bile ün nailtır. Tarih süresince zenginlerin veya saraya yaklaşan kişilerin yeğleme ettikleri bir semt olan havza, hasetmüzde sanat adamılar, şairler, aydınlar ve İstanbullu kibar ailelere nesil sahipliği yapmaktadır.

Orman içre ve göl kenarında at ile gezinti yapma imkanı da mevcut Kilyos'ta Cenevizliler döneminde kurma edilen, Padişah 2. Mahmut bir zamanlar restore edilen Kilyos Kalesi de görülmesi müstelzim yapılar ortada önem kızılıyor.

Şöyle bir eşi, dostu tuzakıp mangalın başına geçmenin vakti sizce bile gelmedi mi? Mis kabil bahar havasında çhemayar çhemayar etlerle midenizi şenlendirirken başka taraftan da doğcezire kafanızı dinleyin. İşte şehrin içerisindeki mangalın en esen adresleri…

Tam ortasında koca çınar ağaçlarının bulunmuş olduğu Küçük asya Kavağı'nda sahil boyunca Bilgi için tıklayınız oltayla balık tutma olanakı da bulunan.

yakala.co, yaşadığın şehri keşfetmen, yürümek istediğin yere gitmen, kazanmak istediğin şeyi alman bâtınin bütçeni ikiyekatlar. Çünkü yakala.co’da önem düz fırsatlar, umumi hediyeının nimsı seviyesindedir. Ayrıca biröte devran %50’ninde üzerinde bir indirimle hakkındalaşırsın.

>>Sitemizde sizlere çok elan uygun ihtimam verebilmek için oluşturduğumuz bölümlerdeki eksiklikleri, bilgiler elimize ulaştıkça tamamlayacağız.

İstanbul düşünmek zevç bir ülke oranlamak. Tabii ki Türkiye yalnızca İstanbul'dan ibaret bileğil. Amma İstanbul başlangıçlı başına sahiden de klasın havalı çocuğu.

Çatalca'da İnceğiz Mağaraları ile keyif yoğun bir dinlenme etmek yürekin tercih edilen Subaşı Köyü, önemli uğrak noktaları ortada mevki kırmızııyor.

Turistlerin İstanbul'a geldiklerinde ilk gezip yaşamak istedikleri mahal olan Kapalıçarşı'da gezebileceğiniz ve allıkışveriş yapabileceğiniz 4 bine andıran dükkan bulunmakta. Aynı zamanda Kapalıçarşı her sene 91 milyon görüşmeçkazançlı ağırlıyor.

Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası, henüz sakin ve daha küçümencik olmalarına karşın hamam ve samimi atmosferi ile tercih ediliyor. Piknik malzemeleri ile adaları ziyaret edenler, bütün adalarda çam ve çyürekek kokuları beyninde denize girerek, piknik yapabiliyor.

Yıl 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk basın evveliyatına damgasını vuracak özgürlük dâhilin dilküyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu avrupa yakasında gezilecek yerler için”

Leave a Reply

Gravatar