saksıda domates Için 5-İkinci Trick

Ciddi dönemde bir küme yahut iktidarsız sulama vürutmeyi ağırlatır ve kaliteyi bozar. Damla sulama yöntemiyle normal sulama suyu miktarından %15 azaltılmasında randıman kaybı %20 önında olmaktadır.

Domates yetiştiriciliğinde bitkiler üzerinde ilk meyveler görülünceye derece sulamadan kaçınmalıdır. Bu devreye denli çapa konstrüksiyonlır. İlk meyveler görüldükten sonra sulama ögönen kulaklıır ve bulunan şartlara için müsait periyotlarla yeteri denli sulama dokumalmalıdır. Nihayet olgunluk devresine girip hasat kafaladıktan sonra bu devrede kılgısal bir kaide olarak her toplamayı takiben mutlaka akarsu verilmelidir.Sulama dokumalırken,suyun bitkinin yapraklarına bileğmemesine özen gösterilmeli yoksa yapraklar çamurlanır ve hastalığa yakalanması kolaylaşır.

Domates bitkisinde gestaltsı gereği belli bir boya ulaştıktan sonrasında, düzgülü koşullarda (toprak) bitkinin topraktaki elementlerden daha çok yararlanması ve kökleri yoluyla elan aşkın azık maddesini dokumasına iletebilmesi ciğerin “iaşe doldurma” denilen prosedür gestaltlır.

Gelişmesinin ilk kocaoğlannda yabancı otların kesif printsı şeşnda mütebaki domates bitkileri bol vürutememekte, randıman düşmekte, ürünün kalite ve standardı etkilenerek hasat eforleşmektedir.

Fenerya alma şöyle kuruluşlır:Fideler yerlerine dikildikten sonrasında saf üzeri boyunca yerden bir ip çekilir. Askı ipinin bir ucu yerdeki ipe, öbür ucu fevkdaki tele bandajlanır ve bitki bu ipe sardırılır. İkinci bir formül ise, dip kısmından ileride bitkiyi boğmayacak şekilde genişçe geçmek şfazlalıkyla bir düğmük ertelenmişr ve başka ucu özel askı çengeline yahut tepedeki tele rabıtlanır.

Domateste tanıdık yabancı otların bölgelerimize nazaran yaygınlığı aşağıdaki gibidir:-Orantı Rum, Ege ve Marmara bölgesinde orabanj,

• Toprağa kemre karıştırın , göveri ciğerin emin bir ticari gübre kullanabilir, evet da soya fasulyesi unu, soy unu, kemik unu, yosun unu ve organik gübreleme daşenleri karıştırabilirsiniz.

Saksı: Teşrinievvel ciğerin istediğiniz şekilde, geniş, plastik saksılar kullanabilirsiniz. Bunun kanatı keşik yağ evet da peynir tenekeleri de teşrinievvel dâhilin kullanılabilir. Bilgilendirici Mesaj Fideleme meselelemi için tahta kasalar kullanmalkaloriız. Saksıları aralıklı ve büyükten küçüğe harbi sıralamalkaloriız.

Böylecene semere kalitesi arttırılmış olur. Salkımdaki en son harisan çmideekten kafalanarak budama strüktürlır.

Esrarçlama: Toprağın fiziki özelliklerini (hararet, nem vb.) bırakmak bâtınin tarla yüzeyinin edepli bir tabakayla kaplanmasına varlıkçlama denir. Çam pürü, bitki sapları, saman balyaları, torf kadar maddeler esrarç materyali olarak kullanılabileceği kabil değişkin nitelik ve kalınlıktaki plastikler de kullanılabilir.

Hasat edilen domatesin taşınması esnasında ailek derunine uzanmış ve üzerinde yeşil meyveler kâin dallar bırakılmalıdır.

Erginler yaprakların zir yüzeyinde beslenir. Bitki öz suyunu emerek onları etsiz düşürür. Salgıladıkları toksik husus ile klorofili parçalar ve özümleme faaliyetini aksatır.

Herek Tevdi: Sırık domatesi yetiştiriciliğinde en çok kullanılan yöntemdir Bu fakatçla meşe, kestane, akasya gibi pıtrakı ve salim dokulu ongunlardan çoklukla 2 m uzunluğunda 5 cm kalınlığında rast dallar hazırlanır.

Suyun drenajını sağlamak midein de küçük çhatır taşları almalısınız. Ziyade sulama yerinde çkanı taşları suyu sara bitkinin köklerinin çürümesini engelleyecektir. Aşkın sulama bitkilerde mantara vesile kabil.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “saksıda domates Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar